Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Dzień Edukacji Narodowej – najlepsi uczniowie nagrodzeni!

W czwartek 13 października w szkołach prowadzonych przez Powiat Limanowski świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów i życzeń. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Powiatu Limanowskiego – starosta Mieczysław Uryga oraz Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Limanowej, a na terenie Mszany Dolnej szkoły odwiedził również Grzegorz Wójcik radny Powiatu.

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podczas spotkania przekazał nagrody pieniężne za dokonania w zakresie nauczania oraz wychowania dzieci i młodzieży, a z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia uczniom oraz pracownikom szkół i placówek wchodzących w skład jednostek organizacyjnych powiatu.

Dzięki pracy, wiedzy i kreatywności pedagogów, edukacja i życie szkolne staje się wspaniałą podróżą, kształtującą charakter, poszerzającą horyzonty i stanowiącą dla młodego człowieka bezcenny kapitał na przyszłość. Nauczyciel z pasją to osoba, o której zawsze pamięta się z wdzięcznością, nawet długo po zakończeniu nauki w szkole. Życzę wszystkim nauczycielom, by święto Edukacji umilało mnóstwo dowodów sympatii i docenienia, a wykonywane zadania niosły z sobą spełnienie i wartość, dając dużo radości i dobrej energii – mówił Starosta

Obecność Starosty w szkołach ponadpodstawowych była też okolicznością do wręczenia najlepszym uczniom stypendiów za wyniki w nauce. Tego rodzaju gratyfikacje otrzymało łącznie 71 uczniów, co z pewnością będzie stanowić motywację do dalszej nauki i osobistego rozwoju.

2024-06-15 02:15:22, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa