Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Dzień Kaniny – „Święto Rodziny”

g

Już czwarty raz odbył się Dzień Kaniny – „Święto Rodziny” organizowany przez Radę Sołecką Kaniny dla wszystkich mieszkańców oraz osób reprezentujących instytucje z terenu powiatu limanowskiego. Tegoroczne wydarzenie miało miejsce 3 czerwca przy Szkole Podstawowej w Kaninie. W festynie wzięli udział m.in. : Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

O 15.00 nastąpiło oficjalne otwarcie festynu, którego dokonały sołtys wsi Barbara Hebda oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie Halina Śmierciak. Powitały przybyłych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządu gminy, powiatu oraz instytucji kultury.

Zaproszeni goście pogratulowali organizatorom inicjatywy i życzyli kolejnych, równie udanych edycji. – Już kolejny raz spotykamy się tutaj, aby wspólnie świętować Dzień Kaniny. Dzisiejsze wydarzenie jest okazją do dobrej zabawy dla całych rodzin i mam nadzieję, że właśnie tak będzie. Życzę, abyście miło spędzili czas i oczywiście wygrali cenne nagrody – mówił wicestarosta limanowski. Podczas spotkania odbyła się loteria fantowa, wśród licznych nagród można było m.in. wygrać nagrody sponsorowane przez Powiat Limanowski.

Wicestraosta wręcza nagrodę  h

Prezentacje na scenie rozpoczęły się od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaninie, a po nich zaprezentowała się laureatka tegorocznego konkursu Maga – Łucja Kowalczyk. Podczas Dnia Kaniny wystąpił również gościnnie Zespół Regionalny „Kijom Worci” z Pisarzowej.

W dalszej części programu uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w rodzinnych konkurencjach sportowych z nagrodami oraz konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów z agencji artystycznej. Wspólne świętowanie wzbogaciły liczne atrakcje takie jak: malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, gigantyczne bańki mydlane, darmowe lody Koral i soczki ufundowane przez firmę Tymbark. Uczestnicy festynu mogli również za darmo skosztować ciepłych posiłków oraz wypieków przygotowanych przez radę rodziców i radę sołecką.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria w której, dzięki hojności licznych sponsorów do wygrania było mnóstwo cennych nagród tj. sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny, gry, wejściówki na basen i do centrum zabaw, bony do wykorzystania w restauracji i wiele innych.

Podsumowaniem wspólnego świętowania Dnia Kaniny była zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „Forte”, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia na FACEBOOKU