Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja 1990 roku odbyły się po raz pierwszy w historii III RP w pełni wolne i demokratyczne wybory samorządowe. Aby upamiętnić to wydarzenie, Sejm RP w 2000 roku ustanowił Dzień Samorządu Terytorialnego.

Samorządowcy to osoby aktywne, bezpośrednio zaangażowane w życie swoich społeczności, dobrze znający i potrafiący rozwijać potencjał swojego regionu, a także starający się zaradzić pojawiającym się problemom i bieżącym potrzebom.

Cechami działacza samorządowego są także wizja i kompetencja, przejawiająca się w trosce o dobro oraz przyszłość mieszkańców swoich małych ojczyzn.

Dziękujemy radnym oraz wszystkim pracownikom samorządów Powiatu Limanowskiego za pracę, czas i poświęcenie które oddają na rzecz dobra wspólnego, reprezentując swoje społeczności.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy nieustającej motywacji, sił do pełnienia codziennych obowiązków, a także wiele satysfakcji z efektów swojej działalności publicznej.