Dzień seniora w Łętowym

Seniorzy siedzący przy stołach w remizie podczas biesiady

3 października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (przypadającego 1 października) , Europejskiego Dnia Seniora ( obchodzonego 20 października) , oraz Ogólnopolskiego Dnia Seniora ( obchodzonego 14 listopada) w Łętowem zorganizowano spotkanie dla seniorów.

Uroczystość została poprzedzona mszą świętą, podczas której wystąpił zespół Mali Łętowianie oraz dzieci z miejscowego przedszkola.
Po mszy św. odbyło się spotkanie w miejscowej remizie. Zebranych przywitał sołtys wsi Zbigniew Florek, a następnie zaprosił na poczęstunek przygotowany przez miejscowe gospodynie zrzeszone w KGW Śwarne Babki, ale nie tylko. Parę ciepłych słów skierował do seniorów ksiądz proboszcz, który podkreślił ważną rolę jaką pełnią osoby starsze w życiu lokalnej społeczności.

Spotkanie było okazją do wspólnych rozmów i wspomnień. Seniorzy chętnie przyjęli zaproszenie do wspólnego śpiewania piosenki biesiadnej. Seniorom przyniosło to radość, a dla młodszych uczestników spotkania, była to okazja do integracji międzypokoleniowej.

Spotkanie sfinansowano ze środków gminy Mszana Dolna w ramach Funduszu sołeckiego oraz w ramach dotacji pozyskanej z powiatu limanowskiego pozyskanej przez Stowarzyszenie Łętowianie.

Dzieci z Małych łętowian podczas występu w kościele.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content