Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Dziś ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie! Kibicujemy reprezentantce z powiatu limanowskiego

Dziś 4 lutego 2022 r, rozpoczynają się XXIV Zimowe igrzyska Olimpijskie odbywające się w Pekinie. Wydarzenie potrwa do 20 lutego.

Mieszkańcy powiatu limanowskiego z pewnością będą mocno kibicować reprezentującej Polskę w konkurencji biegów narciarskich Weronice Kalecie. Zawodniczka klubu LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany, mieszkanka Kasiny Wielkiej, będzie rywalizować w konkurencjach: bieg łączony 7,5 km + 7,5 k, sprint stylem dowolnym, 10 km stylem klasycznym, sprint drużynowy stylem klasycznym oraz bieg masowy stylem dowolnym.

Warto podkreślić, iż Weronika Kaleta ma na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych m.in. pięć złotych medali mistrzostw Polski oraz m.in. triumf w biegu sztafetowym 4×5km w 2020 roku w Zakopanem.

Zachęcamy do śledzenia zmagań sportowców podczas XXIV Zimowych IO w Pekinie.

Pierwszy start Weroniki będzie można obejrzeć już 8 lutego o godzinie 09:00, odbędą się eliminacje kobiet – sprint stylem dowolnym.

Trzymamy mocno kciuki za Weronikę i życzymy  jak najwięcej udanych startów i osiągnięć w stolicy Chin, która od dziś stanie się również światową stolicą sportów zimowych!

Fot. W.Kaleta, LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

 

2022-12-04 06:59:49, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa