Dziś świętujemy Światowy Dzień Turystyki

Dziś obchodzimy święto podróżników i odkrywców – tych, których niezmiennie zachwyca piękno otaczającego świata oraz przyrody. Światowy Dzień Turystyki to święto ustanowione przez Światową Unię Turystyki (UNWTO) obchodzone od 1978 r. To doskonała okazja by przypomnieć zalety, jakie daje ta forma aktywności, jak również pochylić się nad wyzwaniami, przed którymi stoi współczesna turystyka, nad jej potrzebami oraz przyszłością.

Warto pamiętać, że w dużej mierze od nas – jako turystów –  zależy zachowanie najcenniejszych skarbów przyrody i kultury dla następnych pokoleń. Warto więc jak najwięcej dowiadywać się na temat miejsc, do których się wybieramy, by lepiej je zrozumieć i chronić. Zrównoważona, odpowiedzialna i ekologiczna turystyka to temat, który z roku na rok coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.

Powiat Limanowski to region przyjazny dla turystów, słynący z licznych atrakcji zarówno związanych z przyrodą jak i zabytkami architektury. Topografia regionu również niewątpliwie stanowi jeden z najważniejszych jego atutów. Z tego względu Powiat Limanowski posiada ogromny potencjał w zakresie turystyki, również wczasowo-rehabilitacyjnej, kulinarnej, czy pielgrzymkowej.

Warto wiedzieć, że na stronie internetowej www.powiat.limanowski znajduje się zakładka, w której odwiedzający ziemię limanowską znajdą wiele przydatnych informacji dotyczących naszego regionu i jego walorów.

TURYSTYKA

Wszystkim miłośnikom turystyki, w każdej jej postaci, życzymy z okazji dzisiejszego święta wiele wspaniałych wrażeń, przeżyć oraz wyjątkowych wspomnień,  a także nieustającej ciekawości świata, która za każdym razem poprowadzi w niezwykłe miejsca.

Pamiętajmy, że nie trzeba wcale dalekich wypraw, by odkrywać piękne miejsca i przeżywać niezapomniane przygody, które często czekają „tuż za progiem”.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content