Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

5 kwietnia 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przeprowadzono eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph.: ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Starostwem Powiatowym w Limanowej.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH

Zwycięzcy eliminacji powiatowych z poszczególnych grup zakwalifikowani zostali do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w miesiącu kwietniu br. w Wieliczce.

Dyplomy oraz nagrody książkowe laureatom i uczestnikom turnieju wręczyli m.in:  dh. Grzegorz Janczy Prezes Odziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej, dh kazimierz Czyrnek, członek Prezydium  Odziału Wojewódzkiego ZOSP PR w Krakowie i Wiceprezes Odziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej, mł.bryg. Wojciech Frączek Komendant Powiatowy PSP w Limanowej oraz Wojciech Włodarczyk członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

Organizatorzy eliminacji powiatowych składają serdeczne podziękowania, za przychylność i okazane wsparcie w realizację przedsięwzięcia wszystkim jednostkom samorządowym, ogniwom Związku OSP z terenu powiatu, wychowawcom i nauczycielom za przygotowanie podopiecznych do XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym.

źr.fot.: KP PSP Limanowa