Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidzka Podkówecka

W minioną niedzielę 22 września w Tenczynie w Gminie Lubień  odbył się IX Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego. Jest to wydarzenie kulturalne organizowane przez gminy tworzące Forum Gmin Beskidu Wyspowego, którego celem jest  uroczyste podsumowanie całorocznej akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.

W  tegorocznym Festiwalu „Beskidzka Podkówecka” udział wzięły następujące zespoły regionalne: Banda Burek z Wiśniowej, Dolina Słomki ze Stroni, Kijom Worci z Pisarzowej, Słopnicki Zbyrcok ze Słopnic, Gorce z Kamienicy, Majeranki z Chabówki, Gminny Zespół Młodzieżowy z Niedźwiedzia, Jurkowianie z Jurkowa, Zagórzanie z Lubnia, Skrzydlnianie ze Skrzydlnej, Limanowianie z Limanowej,Szczyrzycanie ze Szczyrzyca oraz Mali Toporzanie z Tenczyna. Organizatorem Festiwalu były Gmina Lubień oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu.

Podczas obrad Jury wystąpił Zespół Ziemia Myślenicka. Komisja Konkursowa w składzie: Michalina Wojtas – choreograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk, Benedykt Kafel – etnograf na IX Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” w Tenczynie poszczególne miejsca przyznały:

1) Kategoria zespoły dorosłe:
Grand Prix Zespół Jurkowianie z Jurkowa, trzy równorzędne I miejsca dla zespołów: Dolina Słomka ze Stronia, Słopnicki Zbyrcok ze Słopnic i Kijom Worci z Pisarzowej , dwa równorzędne II miejsca dla Banda Burek z Wiśniowej i Limanowianie z Limanowej, III miejsce Zespół Zagórzanie z Lubnia, wyróżnienie Zespół Skrzydlanie że Skrzydlnej ,
2) Kategoria zespoły dziecięce i młodzieżowe:
I miejsce Zespół Majeranki z Chabowki, dwa równorzędne II miejsca Szczyrzycanie że Szczyrzyca i Mali Toporzanie z Tenczyna

zdjęcie1

zdjęcie2

Źródło: www.kiwiportal.pl, www.gminalimanowa.pl, https://pl-pl.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy/