Festyn Parafialny w Jurkowie

Festyn Pariafialny w Jurkowie scena

24 czerwca, tradycyjnie w pierwszą niedzielę wakacji, obył się Festyn Parafialny w Jurkowie. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Tak było i tym razem. Sympatyków i amatorów dobrej zabawy nie przegoniła nawet niezbyt wakacyjna pogoda!

Już od godziny 14.00 odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy. Wydarzenie prowadził ks. Tadeusz Piwowarski – proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Oficjalne rozpoczęcie imprezy i przywitanie przybyłych gości miało miejsce o 17.00.

Festyn Parafialny w Jurkowie od lat cieszy się sympatią samorządowców. Zaproszeni goście dopisali i w tym roku. Wśród przybyłych gości był m.in Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Czesław Kawalec Radny Powiatu Limanowskiego, Benedykt Węgrzyn Wójt Gminy Dobra i Jan Palki Przewodniczący Rady Gminy Dobra.

Zaproszeni samorządowcy otrzymali od organizatorów – parafii w Jurkowie, symboliczne odznaczenia. Każdy z nich został mianowany „najmilszym” bądź „najlepszym” samorządowcem na świecie.

Podczas festynu nie brakowało wielu atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych uczestników. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower górski ufundowany przez Starostę Limanowskiego Jana Puchałę. W puli nagród był także drobny sprzęt AGD.

Nagroda- rower ufundowana przez Starostę Limanowskiego

Wydarzenie uświetniły występy lokalnych grup artystycznych i zaproszonych gości. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Ok-ej”, a na scenie pojawili się: zespół „Jurkowianie”, Dziecięcy Zespół Regionalny, akordeonista Marcin Bolisęga oraz grupa taneczna Ełły Witeckiej, która przedstawiła układ baletowy.

Miłośnikom sportu spodobał się bez wątpienia pokaz sztuk walki, zaprezentowany przez UKS KOYRO z Mszany Dolnej. Zwieńczeniem wydarzenia była wspólna zabawa taneczna.

źr.:limanowianin.in