Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Finałowa Gala Zawodowy GPS

Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się gala podsumowująca IV edycję Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS”. Podczas gali zostali nagrodzeni najlepsi uczestnicy konkursu.

To już czwarta edycja konkursu, która tradycyjnie skierowana była do uczniów klas trzecich gimnazjum z terenu powiatu limanowskiego. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół gimnazjalnych zawodami geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi oraz zoologiczno – weterynaryjnymi, a także przygotowanie uczniów do świadomego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy, prowadzony był online, składał się z pytań testowych. Na drugi etap przeprowadzony był w szkole zakwalifikowani zostali najlepsi z pierwszego etapu. Zadaniem konkursowym na tym etapie były pytania testowe oraz zadania związane z danym kierunkiem.

Na zdjęciu Starosta LImanowski Mieczysław Uryga. W tle baner powiatu limanowskiego

Po ocenieniu prac komisja wyłoniła z każdej branży zwycięzcę oraz wyróżnionych. Podczas finałowej gali wręczono laureatom nagrody, a także podziękowania dla opiekunów uczniów biorących udział w konkursie. Gratulacje dla uczniów złożył również Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Gratuluję wszystkim uczestnikom udziału w konkursie. Jestem przekonany, że była to dla Was doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności branżowych oraz kolejny krok do wyboru w przyszłości swojej drogi edukacji i kariery zawodowej. W sposób szczególny gratulacje należą się Wam zwycięzcy, ponieważ musieliście wykazać się sporą dawką wiedzy i umiejętności potrzebnych w danych zawodach. Życzę Wam kolejnych sukcesów i powodzenia! – mówił Starosta

Wydarzenie uświetnił występ Szkolnego Zespołu wokalno-instrumentalnego Consonans.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI

 

2019-08-21 05:48:04, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa