Finałowa Gala „Zawodowy GPS”

Finałowa Gala III Powiatowego Konkursu „Zawodowy GPS” w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się 06 marca 2018 r. Podczas Finałowej Gali laureaci konkursu otrzymali gratulacje i nagrody.  Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała.

Konkurs skierowany był do młodzieży klas trzecich gimnazjum z terenu Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań wśród uczniów szkół gimnazjalnych zawodami: geodezyjnymi, budowlanymi, gastronomicznymi, hotelarskimi, ekonomicznymi, handlowymi oraz zoologiczno – weterynaryjnymi, przygotowanie uczniów do świadomego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a także uświadomienie uczniom ich predyspozycji zawodowych.

Konkurs przebiegał dwu etapowo:

I etap (online) – składał się z 20 pytań testowych – młodzież rejestrowała się elektronicznie na platformie konkursu, wybierając jednocześnie jedną z siedmiu branż

II etap – to etap szkolny w ZS Nr 1 – obejmował 20 pytań testowych oraz zadania problemowe związane z daną branżą.

Konkurs Zawodowy GPS zorganizowano już po raz trzeci i wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do pierwszego etapu, który odbył się 30 listopada 2017r. przystąpiło aż 173 uczestników. Natomiast do drugiej części konkursu, która odbyła się 30 stycznia 2018r. zostało zakwalifikowanych 74 uczestników.

Po ocenieniu prac komisja wyłoniła z każdej branży I miejsce oraz dwa wyróżnienia.

Nagrodami były:

głośniki multimedialne bluetooth, albumy  książkowe, zegarki  klasyczne damskie i męskie,  dwa zaproszenia na kolację dla 2 osób w restauracji Limka28 oraz dostępem do strefy Wellness&Spa (sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, prysznic z aromaterapią), jedno zaproszenie dla 2 osób do strefy Wellness&Spa (sauna sucha, łaźnia parowa, jacuzzi, prysznic z aromaterapią), kalendarze na rok 2018,  pendrivy 32 GB, latarki- breloczki, smycze odblaskowe, długopisy, ołówki.

Sponsorami konkursu byli:

1. Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego
  2. Hotel Limanova
  3. Pan Grzegorz Śmierciak – właściciel firmy Handlowo – Usługowej Express Dach
  4. Zbigniew Wrona – właściciel pracowni geodezyjnej LIMAGEO
  5. Bogusław Sukiennik – właściciel firmy Tik Tak
  6. Piotr Zoń – właściciel FPHU AKAZ SUWENIR

Na Finałowej Gali wręczono laureatom nagrody, a także podziękowania dla opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.

Uroczystą Finałową Galę III Powiatowego Konkursu Zawodowy GPS uświetnił występ Szkolnego Zespołu wokalno-instrumentalnego Consonans.