Gala jubileuszowej – 10. edycji konkursu pn. „Odblaskowa szkoła” w Krakowie

Gala konkursu "odblaskowa szkoła 2019 w Krakowie
W tym tygodniu w Krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbyła się gala finałowa jubileuszowej, 10. edycji małopolskiego konkursu skierowanego do szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych szkół z regionu wręczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak oraz dyrektor Departamentu Generalnego urzędu marszałkowskiego – Łukasz Kmita.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolskim Kuratorium Oświaty.

W tegorocznym konkursie uczestniczyło ponad 360 placówek edukacyjnych z całego województwa, w tym liczne szkoły z powiatu limanowskiego.

Przypomnijmy, że celem dorocznego konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. To także możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto akcja ma na celu zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców

i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Małopolska mocno wspiera działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W efekcie z roku na rok spada liczba wypadków i niebezpiecznych zdarzeń. Dzięki wsparciu samorządu województwa dbamy również o to, by przejścia dla pieszych w całej Małopolsce były jeszcze lepiej widoczne, a przez to bardziej bezpieczne– mówił podczas wydarzenia Łukasz Smółka.
A informacje o tym jak w powiecie limanowskim wyglądały wydarzenia w ramach konkursu odblaskowa szkoła zamieszczaliśmy m.in  tutaj oraz tutaj

Gala konkursu "odblaskowa szkoła 2019

źrodło: małopolska.pl