Gminny Konkurs Fotograficzny „Zjawisko fizyczne a reakcja chemiczna”

Gminny Konkurs Fotograficzny "Zjawisko fizyczne a reakcja chemiczna" Laskowa luty 2020

27 lutego 2020 roku, podczas XIII Międzyszkolnego Spotkania Młodych Fizyków i Chemików pod hasłem „Dziwy fizyki i chemii” w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej, obyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Fotograficznego „Zjawisko fizyczne a reakcja chemiczna”. Uczniowie klas siódmych i ósmych ze szkół z terenu Gminy Laskowa zgłosili do konkursu 36 fotografii przedstawiających zjawiska fizyczne lub reakcje chemiczne, które udało im się zaobserwować w otaczającym świecie. Fotografie – wykonane sprzętem o różnorakim poziomie technicznym (od profesjonalnych cyfrówek po proste aparaty w telefonach komórkowych) – przestawiały przeróżne zjawiska: od często obserwowanych i w pierwszej kolejności kojarzących się z fizyką lub chemią, jak zamarzanie, tęcza, rdzewienie czy spalanie; po zjawiska skomplikowane i poznawane stopniowo przez uczniów w trakcie nauki przedmiotów takie jak: dyfuzja, siły przylegania, fermentacja czy reakcja egzoenergetyczna.

18 lutego 2018 roku, komisja w składzie:
przewodnicząca: fizyczka – Pani mgr Reginy Białk,
zawodowego fotografa – Pana mgr Franciszka Natanka,
plastyczki – pani mgr Ireny Matras – Kotlarz,
chemiczki – Pani mgr Anety Niezabitowskiej – Bieleckiej
wyłoniła zwycięzców.

Oceniano:
oryginalność pomysłu – do 10 pkt,
opis zjawiska fizycznego/reakcji chemicznej – do 20 pkt,
wrażenia artystyczne pracy – do 10 pkt,
jakość fotograficzną – do 10 pkt.

Przyznano:
I miejsce:
Justynie Augustyn z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ujanowicach za prace: „Lodowa fontanna” i „Energia chemiczna”.
II miejsce:
Joannie Bieleckiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej za prace: „Cień mój brat”, ”Lodowacenie”, „Płomyki nadziei”, ”Nowe szaty miedzi”.
III miejsce:
Szymonowi Filipek z Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej za prace: „Nocna burza” i „Bąbelkowanie”.
Wyróżnienia:
Anecie Bukowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworznej za prace: „Emulsyjne serce” i ”Wybuchający wulkan”,
Wojciechowi Bukowcowi ze Szkoły Podstawowej w Jaworznej za prace: „Naciąganie wody” i „Orzeźwiające bąbelki”,
Joannie Zabrzeńskiej ze Szkoły Podstawowej w Sechnej za prace: „Herbata dla cierpliwych…” i „Duch w butelce”.
Dawidowi Pławeckiemu ze Szkoły Podstawowejw Krosnej za prace: „Lodowe widoki” i „Niebieski ogień”.

Nagrody zwycięzcom podczas laskowskich „Dziwów” wręczył honorowy patronat konkursu – wójt Gminy Laskowa – Pan Piotr Stach, kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Pani Bożena Chełmecka oraz dyrektorka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej – Pani mgr Monika Miś.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Zapraszamy za rok.

Źródło: www.laskowa.pl