Gminny przegląd KGW „Beskidzkie Rytmy i Smaki” już wkrótce.

W niedzielę 4 sierpnia w Pisarzowej odbędzie się Gminny Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich połączony z Festiwalem „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Wydarzenie odbędzie się obok stadionu LKS „Olimpia”, a rozpoczęcie regionalnych prezentacji zaplanowano na godz. 13.00.

Imprezę rozpocznie konkurs potraw regionalnych przygotowanych przez 11 zgłoszonych do Przeglądu Kół  z gminy Limanowa. Na miejscu skosztować będzie można niecodzienne dania takie jak pęcak z grzybami i suszonymi śliwkami , zupa fasolowa z ciastem razowym, zioberko na kapuście, tradycyjna grochówka, fizoły – fasola z suszonymi śliwkami, kapusta z grochem , placki ziemniaczane czy zaskwarzaną zupę ziemniaczaną. To potrawy zgłoszone do konkursu , natomiast na stoiskach przygotowanych przez członkinie poszczególnych Kół nie zabraknie również  słodkich tradycyjnych wypieków czy wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Obok prezentacji kulinarnych poszczególne stanowiska KGW wypełnią się też rękodziełem artystycznym, które także podlegać będzie ocenie w ramach regulaminowych zapisów Przeglądu. Trzecią i ostatnią odsłoną konkursową będzie prezentacja przez regionalnych zwyczajów i pieśni ludowych.

Całość niedzielnych prezentacji oceniać będzie Komisja Artystyczna, która zadecyduje o przyznaniu nagród poszczególnym Kołom oraz wydeleguje najlepsze na Przegląd Powiatowy KGW.
A Koła które zgłosiły się do udziału w Przeglądzie to: KGW Stara Wieś I, KGW Męcina, KGW Rupniów Centrum, KGW Rupniów Bednarki, KGW Siekierczyna I, KGW Pasierbiec, KGW Sowliny, KGW Kłodne, KGW Łososina Górna, KGW Lipowe oraz  KGW Pisarzowa.

Serdecznie zapraszamy !

VII Festiwal Kultury Beskidu 2019                           u Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki

źródło: UG Limanowa