Gorce Ultra-Trail Winter 2020. Bieganie zimą – sport dla każdego!

Bieg Gorce Ultra-Trail Winter 2020. Ochotnica Górna- logo

Zimą zakochaj się w Gorcach – tak brzmi hasło tegorocznego wydarzenia. Aby ułatwić to zakochanie również początkującym biegaczom zapraszamy na nowy, krótszy dystans, przygotowany z myślą o debiutantach. Będzie to 10 km czyli DYSZKA-ZADYSZKA. Zadyszka, bo trochę zmęczyć się trzeba będzie…

22 lutego 2020 roku Ochotnica Górna po raz drugi przywita zawodników zimowej edycji biegu Gorce Ultra-Trail WINTER. Śmiałków chętnych na zmierzenie się z górami zimą jest coraz więcej, dlatego w tym roku organizatorzy GUT przygotowali aż trzy trasy. Pierwsza – na Lubań – o długości ok 24 km będzie bardzo podobna do ubiegłorocznej, druga jest zdecydowanie dłuższa, z myślą o pasjonatach i doświadczonych biegaczach, gotowych na 42 km i 2000 m przewyższenia. Trzecia trasa to wspomniana Dyszka-Zadyszka, umiarkowanie wymagające 10 km na zachętę do spotkania z górami. O pięknie Gorców i malowniczości gorczańskich panoram  przekonali się już uczestnicy letnich edycji, Organizatorzy przypominają jednak, że w zimie to piękno będzie połączone z niemałym wyzwaniem. Już samo poruszanie się w śniegu jest niecodziennym przeżyciem, wymagającym innej techniki ruchu, dając w zamian niesamowitą przyjemność. Dodatkowa zmienna to temperatura, która zobowiązuje biegaczy do uważnego przygotowania stroju i sprzętu obowiązkowego. Przydadzą się solidne buty, wodoodporne skarpetki, stuptuty i wodoodporne rękawice. Zima ma swoje prawa!:)

„Trasy GUT Winter wyznaczyliśmy z myślą o dwóch elementach – pięknych widokach i dostatku śniegu. Zawodnicy wystartują z Ochotnicy Górnej, skręcając po ok 2 km w stromy podbieg na Studzionki. Droga na Studzionki to solidne wyzwanie – 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr! Dalej będzie zdecydowanie łagodniej, przynajmniej na trasie 24 km. Zawodnicy krótszego dystansu pobiegną głównym grzbietem na Lubań i powrócą prawie tą samą drogą. Nowością będzie zbieg drogą przez „jeziorka” prosto do centrum Ochotnicy Górnej. Zawodnicy dystansu 42 km będą mieli dodatkowo do pokonania dwa solidne podejścia na pasmo Lubania. Po wbiegnięciu na Studzionki i pięknej trasie grzbietem Lubania z panoramą Tatr skręcą z czerwonego szlaku na żółty i zbiegną do Mizernej, skąd po trawersie Rezerwatu Modrzewi trasa poprowadzi ich niebieskim szlakiem od góry Wdżar na Lubań. Następnie po zbiegu do Ochotnicy Dolnej i krótkim odcinku główną drogą zaczną się wspinać potokiem Kudowe i zielonym szlakiem, a potem zboczą na wąskie ścieżki poza oficjalnymi trasami PTTK, aż do grzbietu Lubania. Tam od połączenia ze szlakiem czerwonym dołączają do zawodników z dystansu 24 km, zbiegając przez “jeziorka” do Ochotnicy Górnej. Trasa 10-cio km – ZADYSZKI – po wejściu na  Studzionki poprowadzi biegaczy kilka kilometrów w stronę Lubania czerwonym szlakiem, a potem ostro skręci w dół piękną drogą przez ośnieżony las prosto na metę.

Stęsknionym prawdziwej zimy i śniegu wrażeń nie zabraknie, ponieważ prawie cała trasa przebiega na wysokości ponad 1000m n.p.m. Z wielu miejsc będzie widać majestatyczne Tatry oraz pasmo Gorca, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy – nie przypadkiem Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Bazą zimowych zawodów będzie Ochotnica Górna, królestwo zimy w Gorcach. Biuro Zawodów oraz dekoracje odbędą się w Wiejskim Ośrodku Kultury, a start i meta biegów na placu kościelnym nad rzeką Ochotnica.

Na mecie będzie czekało ognisko, posiłek regeneracyjny, gorące napoje i przede wszystkim – pamiątkowy medal.

Kto podejmie wyzwanie? Tej zimy szczególnie warto!

Harmonogram wydarzeń:
21.02.2020, piątek

Biuro Zawodów w piątek 21.02 działa w godz.: 18.00-22.00, Wiejski Ośrodek Kultury Ochotnica Górna
22.02.2020, sobota
06.00 – 06.30 Biuro Zawodów “very last minute” dla dystansu 42 km, WOK Ochotnica Górna
06.30 – 06.55 weryfikacja wyposażenia obowiązkowego przed wejściem do strefy startowej dla dystansu 42 km
07:00     start dystansu 42 km
07.30 – 9.00    Biuro Zawodów “very last minute” dla dystansu 24 i 10 km
09:00    start dystansu 24 km
09.30    start dystansu 10 km
12.00    limit czasu dystansu 10 km
15:00     limit czasu dystansu 24 km
18:00    limit czasu dystansu 42 km
19.00    Dekoracje zwycięzców i integracja, Wiejski Ośrodek Kultury, Ochotnica Górna

Opłata startowa za bieg wynosi:
Dystans 10 km
– stawka podstawowa – 80 zł
– stawka w biurze zawodów – 100 z

Dystans 24 km
– stawka podstawowa – 145 zł
– stawka w biurze zawodów – 160 zł

Dystans 45 km
– stawka podstawowa – 220 zł
– stawka w biurze zawodów – 260 zł

 

Dla mieszkańców gminy Ochotnic Dolnej przewidziany jest rabat 20% do wykorzystania podczas zapisu on-line. Aby uzyskać kod rabatowy, wystarczy do 31 stycznia napisać na adres: kontakt@gorceultratrail.com

Informacje i zapisy: https://www.gorceultratrail.com/pl/zgloszenia-gut-winter/

Partnerzy
Gospodarz wydarzenia: Gmina Ochotnica Dolna
Partnerzy: Garmin, Browar Podgórz, Restauracja OCH, GOPR, OSP Ochotnica Górna, OSP Ochotnica Dolna, Lasy Państwowe

REALIZACJA:

Fundacja Run Vegan

media i akredytacje: media@runvegan.pl  I uczestnicy: kontakt@gorceultratrail.com

tel.: +48 507 006 851; www.runvegan.pl www.gorceultratrail.com

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content