Gorczańska przygoda skusiła wielu odkrywców tajemnic przyrody

Widok na polanę gdzie odbywała się impreza

Przez dwa weekendowe dni w miejscu biwakowym „Trusiówka” w Lubomierzu – Rzekach można było pogimnastykować ciało i umysł, a na deser doświadczyć uczty duchowej i cielesnej.

18 i 19 sierpnia b.r. GPN, przy udziale Gminy Mszana Dolna, Nadleśnictwa Limanowa, GOPR Grupy Podhalańskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Starostwa Powiatowego w Limanowej  zorganizował „Weekend z dzieckiem w Gorczańskim Parku Narodowym”. Każdy z uczestników mógł tam przeżyć wspaniałą przygodę. Przy wejściu na polanę odbierał paszport, z którym podążał do upragnionego celu – nagrody. Po drodze jednak musiał zaliczyć wiele sprawności, rozwiązać przygotowane przez organizatorów zagadki, odkryć tajemnice gorczańskiej przyrody i własnoręcznie wykonać zadane prace. Uwieńczeniem przygody z naturą była niespodzianka czekająca na tych, którzy podążając za wskazaniami questu dotarli do jego  finału. I na polanie i na gorczańskich szlakach spotkać można było całe, wielopokoleniowe rodziny, korzystające z radością i do woli z przygotowanych przez organizatorów atrakcji.  Aby gorczańskim odkrywcom nie zabrakło sił na pokonanie kolejnych sprawności Gorczański Park Narodowy częstował wszystkich kiełbaskami z grilla, pasieka „Bartek” posilała naturalnym miodem, a gminne Koła Gospodyń – smakołykami regionalnymi. Prawdziwą ucztą dla oczu i ducha były mieniące się feerią barw stoiska z rękodziełem gminnych twórców i artystów.  Wyczarowane przez nich prawdziwe cuda stanowiły dla uczestników imprezy niebanalną pamiątkę gorczańskiej przygody. Przysłowiową wisienką na torcie była wspaniała, słoneczna pogoda, która tym razem dopisała, jak na zamówienie!