Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu- Rzekach

W tym roku już po raz XIV „Na Ogrodach” w Lubomierzu odbyło się Gorczańskiego Spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II. Na wydarzenie tłumnie przybyli ci, którzy pragnęli podziękować za 27 lat wielkiego pontyfikatu oraz dar wyniesienia na ołtarze wielkiego Papieża – Polaka. W uroczystościach udział wzięli m.in.: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Franciszek Dziedzina – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Ewa Filipiak – Radna Powiatu Limanowskiego, Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna oraz Katarzyna Szybiak – Z-ca Wójta Gminy Mszana Dolna.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów przy „Papieżówce” przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji działających na terenie Gminy Mszana Dolna oraz wszystkich uczestników spotkania, którzy w ten sposób chcieli oddać cześć Świętemu Janowi Pawłowi II. O godz.15.00 zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Następnie miał miejsce występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubomierzu pn. „Kochamy Cię Ojcze Św.”, po którym o godz. 16.00 koncelebrowano Mszę św., dziękując za dar kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewnił chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza oraz Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej.

Wśród uczestników spotkania były osoby, które przybyły na miejsce trasami dowolnie wybranymi (1,2 i 3-dniowymi), gromadząc się na wspólnej modlitwie – dziękczynieniu za dar kanonizacji naszego Rodaka – Jana Pawła II.

Oprac.na podst.: www.sp1lubomierz.pl

Fot.: Urząd Gminy Mszana Dolna