Grad medali na koniec sezonu

W ostatnich dniach marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrano drugą część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Wśród kobiet ponad połowa medali trafiła do zawodniczek mieszkających w Gminie Mszana Dolna lub pochodzących z niej.

W biegu sztafetowym 4 x 5 km wygrała sztafeta LKS „Markam” Wiśniowa – Osieczany z siostrami Weroniką i Karoliną Kaleta w składzie. 2. miejsce zajął LKS „Witów ski” Mszana Górna – Klaudia Kołodziej, Ewelina Kołodziej i Magdalena Murzyn (wszystkie z Łętowego). Na szóstym miejscu ukończyła bieg druga sztafeta z Mszany Górnej – m.in. Aleksandra Kołodziej, Gabriela Dawiec i Edyta Zięba. W sztafecie Team Sprint również najlepsze były zawodniczki „Markam” Wiśniowa – Osieczany I (Weronika Kaleta), 3. miejsce przypadło „Witów ski” z Mszany Górnej (Klaudia i Ewelina Kołodziej), na 4. miejscu była druga sztafeta z Wiśniowej (Karolina Kaleta).

W ostatnim dniu rozgrywano biegi długie – 15 km kobiet z dużą przewagą wygrała Justyna Kowalczyk (AZS Katowice), która na podium ogłosiła że był to jej ostatni bieg Mistrzostw Polski. Trzecie miejsce zajęła Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej trenująca w kadrze, gdzie asystentką trenera jest Justyna Kowalczyk. Weronika otrzymała też złoty medal dla najlepszej juniorki tego biegu. Ósme miejsce zajęła startująca z kontuzją ręki Klaudia Kołodziej. Do niej trafił też srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, trzeci w tym sezonie.

Zawodniczki LKS „Witów ski” Mszana Górna w sezonie 2018/2019 zdobyły łącznie 9 medali z Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów (w tym 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe).

Optymistyczny koniec sezonu – na obóz kadry w Jakuszycach powołane zostały po raz pierwszy Ewelina Kołodziej (18 lat) i Karolina Kaleta (17 lat). Życzymy powodzenia!