Granty na innowacje społeczne. Ruszył nabór wniosków

Małopolski inkubator dostępności - informacje
Ruszył nabór pomysłów na innowacje społeczne w ramach projektu partnerskiego „Inkubator Dostępności” realizowanego przez Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Na nowatorskie pomysły czekamy od 16 do 30 marca, ale z dokumentacją konkursową można zapoznać się już dziś na stronie www.rops.krakow.pl

Jak działa Inkubator Dostępności?
Naszym celem jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, które zniwelują bariery w dostępie do usług, produktów i przestrzeni publicznej dla osób o ograniczonej mobilności, percepcji – osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Projekt ma charakter ogólnopolski, co oznacza, że po dotację na innowację mogą zgłosić się osoby z każdego zakątka Polski. Eksperci Inkubatora zapewniają wsparcie na etapie opracowania innowacji – zarówno w biurze projektu w Krakowie jak i w formie zdalnej poprzez organizowane webinary i spotkania on-line – wyjaśnia Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Kwota grantu na przetestowanie innowacyjnego pomysłu może wynieść nawet 100 000 zł. Dofinansowanie można przeznaczyć zarówno na przygotowania innowacji jak i jej testowanie na grupie od 7 do 12 osób.

Małopolski inkubator dostępności - informacje

źródło: malopolska.pl