Gratulacje dla policjanta z KPP w Limanowej

Limanowski policjant asp. szt. Tomasz Duszyński zajął II miejsce na podium w turnieju dyżurnych województwa małopolskiego 2018 rok.

Limanowski policjant asp. szt. Tomasz Duszyński zajął II miejsce w turnieju dyżurnych województwa małopolskiego 2018 rok. Podsumowanie zawodów miało miejsce 12 września w KWP w Krakowie.

Finał konkursu przeprowadzony został w budynku Komendy Wojewódzkiej. Wzięło w nim udział 22 dyżurnych.  Wcześniej na szczeblu powiatowym przeprowadzone zostały eliminacje pierwszego stopnia, które wyłoniły po jednym najlepszym, z każdego powiatu, miasta i komisariatu specjalistycznego naszego województwa.

Pierwszą konkurencja był test wiedzy, który składał się z 60 pytań. Zadanie było o tyle trudne, że każda błędnie udzielona odpowiedź skutkowała odjęciem punktu. Istotny był także czas zakończenia egzaminu.

Drugim etapem konkursu była symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania. Obejmowała ona takie zagadnienia jak: przyjęcie zgłoszenia i zarejestrowanie w systemach policyjnych, kierowanie siłami i środkami oraz dokumentowanie czynności w bazach danych.

Ocenie podlegało przyjęcie informacji uzupełniających, inicjowanie działań po przyjęciu zgłoszenia, zapewnienie właściwego obiegu informacji o zaistniałym zdarzeniu, współdziałanie z dyżurnymi innych jednostek, znajomość obsługi narzędzi i urządzeń znajdujących się na stanowisku kierowania.

Zwycięzcą konkursu w kwalifikacji generalnej został asp. sztab. Waldemar Budzik z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, na drugim miejscu znalazł się  asp. szt. Tomasz Duszyński (na zdjęciu głównym) z Komendy Powiatowej  Policji w Limanowej, a na trzecim dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie nadkom. Andrzej Kowalski. Nagrody najlepszym wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Paweł Dzierżak oraz Naczelnik Sztabu Policji mł.insp. Jacek Górecki.

źr.: KPP Limanowa