Gratulacje dla Starosty podczas III Sesji Rady Gminy Kamienica

14 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kamienica miała miejsce III sesja Rady Gminy Kamienica.  W obradach samorządu uczestniczył Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Przed przystąpieniem do porządku obrad Starosta odebrał z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy list gratulacyjny z okazji objęcia swojej funkcji wraz z najlepszymi życzeniami dobrej współpracy między samorządami powiatu i gminy.

Zabierając głos Starosta zwrócił uwagę na dotychczasową rzetelną współpracę powiatu z gminą Kamienica. Nakreślił także główne elementy współpracy na ten rok, które będą skupiały się wokół głębokiej termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie oraz rozpoczęcia realizacji budowy ścieżek rowerowych. Zapewniał także o wsparciu gminy w rozmowach z władzami wojewódzkimi w kwestiach związanych z odbudową zniszczeń po powodzi, która nawiedziła gminę w lipcu ubiegłego roku.

Starosta odpowiadał również na pytania radnych gminy, które były związane z realizacją zapowiadanego przez rząd programu mającego przywrócić komunikację publiczną do małych miejscowości.

Dalsza część sesji przebiegła zgodnie z przyjętym porządkiem obrad. Na zakończenie sesji wszyscy obecni na spotkaniu sołtysi otrzymali od Wójta i Rady Gminy podziękowania za wkład pracy włożony w rozwój gminy Kamienica w kończącej się kadencji oraz życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym i ponownego obdarzenia mandatem zaufania przez lokalną społeczność w zbliżających się wyborach.

Starosta przemawiający podczas II Sesji rady Gminy Kamienica

fot. Gmina Kamienica