Gratulacje i życzenia Prezydenta RP z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Wczoraj 27 maja w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami z całej Polski, aby złożyć im życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, a także, by przekazać gratulacje i odznaczenia państwowe. W  wydarzeniu brał udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Spotkanie w Belwederze rozpoczęło się o godz. 11.00 – przemówieniem Prezydenta, który przybliżył historię powstania samorządu terytorialnego, a następnie przekazał podziękowania i gratulacje samorządowcom.

Trzydzieści lat samorządu terytorialnego to był dla Polski dobry czas. Wierzę, że samorząd będzie się rozwijał, pracujemy nad propozycją udoskonaleń prawnych – mówił Prezydent Andrzej Duda. Następnie Prezydent nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Jesteście Państwo, absolutnie śmiało można powiedzieć, sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, dla rozwoju tych obszarów, które obejmują jednostki samorządu terytorialnego, w których Państwo służycie, służycie podkreślam to słowo. Bardzo serdecznie w imieniu RP za dotychczasową służbę dziękuje i proszę o jeszcze – zwrócił się do samorządowców Prezydent.

Z rąk Prezydenta życzenia odebrał również Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content