Powiat Limanowski

Oficjalny portal

I Konkurs plastyczny „Kreatywna Pisanka” zakończony!

23.03 br. zakończono II etap I konkursu plastycznego pn. „Kreatywna Pisanka”. Wzięły w nim udział przedszkola oraz oddziały przedszkolne z terenu Miasta oraz  Gminy Limanowa. Konkurs objęli swoim patronatem Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Konkurs „Kreatywna Pisanka” to nowa inicjatywa Limanowskiego Domu Kultury. Pierwsza edycja odbyła się w formie II etapów, a  zadaniem uczestników było przygotowanie przestrzennej pisanki. Celem konkursu „Kreatywna Pisanka” było ukazanie piękna oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Jury tegorocznego konkursu tworzyli:

– dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
-Karolina Cygnar – absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie, studentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, stypendystka Ministra Kultury na rok 2021;
– Zofia Ślęzak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
-Joanna Dębska – kulturoznawca, Instruktor ds. organizacji imprez i kina Limanowskiego Domu Kultury

Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Wszystkie 7 pisanek, biorących udział w II etapie, okazały się nie tylko kreatywne, jak sugeruje hasło przewodnie konkursu, ale  też wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Jak podkreślają organizatorzy – ogromną satysfakcję sprawia fakt, że nadesłane razem z pracami zdjęcia, pokazywały ile radości i entuzjazmu wzbudzała praca nad pisankami wśród dzieci, jak również ich opiekunów.

Ostatecznie przyznano następujące nagrody oraz wyróżnienia:

I miejsce i nagroda pieniężną w wysokości 2000 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej – oddział przedszkolny.

II miejsce i nagroda pieniężną w wysokości 1500 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie – oddział przedszkolny.

III miejsce i nagroda pieniężną w wysokości 1000 zł dla Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe w kwocie 300 zł każda przyznano dla: Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – oddział przedszkolny, Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce, Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej oraz Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej.

Organizatorzy planują wyeksponować wszystkie pisanki na terenie miasta Limanowa, co z pewnością nada nadchodzącym świętom koloru i sprawi, że mimo obecnej trudnej rzeczywistości, będą one nieco bardziej pozytywne i wesołe. Niebawem też pojawi się informacja o miejscu pobytu pisanek konkursowych.

Wspólnie z organizatorami gratulujemy wszystkim nagrodzonym: dzieciom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom. Dziękujemy uczestnikom za kreatywność i talent, którym wykazali się przy tworzeniu pisanek oraz za ogromny wkład pracy. Mamy nadzieję, że pierwsza edycja konkursu, która spotkała się z tak entuzjastycznym odzewem, da początek pięknej, corocznej wielkanocnej tradycji.

Nagrody w I konkursie plastycznym „ Kreatywna Pisanka” ufundowali:

– Starostwo Powiatowe w Limanowej
– MZGKiM Limanowa
– Firma Budowlana Gurgul
– Zakład elektroinstalacyjny Electrical Wilhem Mrożek
– Agencja Ubezpieczeniowa Doratex
– Stefan Hutek
– Partner – Alma Stach, Król Sp. j.

Galeria zdjęć: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/i-konkurs-plastyczny-kreatywna-pisanka

 

źr./ fot.: Limanowski Dom Kultury

 

2021-12-07 13:20:03, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa