I Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Limanowskim

I Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Limanowskim

23 kwietnia br.  w godzinach od 10:00 do 14:00 na Limanowskim Rynku po raz pierwszy odbył się Małopolski Dzień dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu. Uczyniliśmy drzewa symbolem naszej akcji, bo drzewa to nasi wielcy sojusznicy w walce o dobry klimat. Produkują tlen niezbędny do życia oraz pochłaniają szkodliwe związki z atmosfery.

W wydarzeniu wzięli udział: Grzegorz Biedroń – Radny Województwa Małopolskiego przedstawiciele Powiatu Limanowskiego : Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga oraz Józef Jaworski i Czesław Kawalec – Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego. Obecny był również Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut.

Zgodnie z hasłem przewodnim wydarzenia  #drzewo dla klimatu, mieszkańcy powiatu limanowskiego biorący udział w anonimowej ankiecie dotyczącej świadomości ekologicznej i  działań proekologicznych, mogli zabrać ze sobą sadzonki drzew. Sosna, brzoza, dąb czy buk – bez względu gatunek, każde nowe drzewo pozytywnie wpłynie na stan klimatu. Rozdaliśmy 1000 drzew, a łącznie w ramach akcji #drzewodlaklimatu posadziliśmy ich 1750!

Małopolski Dzień dla Klimatu w Limanowej spotkał się z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że  akcji towarzyszyło  wiele dodatkowych wydarzeń m.in: prelekcje edukacyjne, zabawy i warsztaty dla dzieci. Gospodynie z KGW Męcina przygotowały  również poczęstunek prosto z regionalnej kuchni, podpowiadając na czym polega „eko- gotowanie” , czyli smaczna, zdrowa i  przyjazna środowisku kuchnia – bez marnowania i zbędnych, szkodliwych dla naszego zdrowia i natury dodatków.

Całość akcji odbywa się w ramach projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA, który jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dziękujemy za udział w tym niezwykle wartościowym spotkaniu oraz tak duże zainteresowanie tematyką ochrony środowiska. Dbając o nie wspólnie tworzymy dobry klimat!

Galeria zdjęć z wydarzenia

Plakat LIFE - IP Ekomałopolska Małopolska dla klimany powiat limanowski baner

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content