II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny odbył się w Limanowej

I Powiatowy Kiermasz Wielkanocny odbył się w Limanowej

12 kwietnia br. na limanowskim rynku miał miejsce II Powiatowy Kiermasz Wielkanocny.  W wydarzeniu wzięło udział piętnastu wystawców – lokalnych producentów i rzemieślników, liczni goście – mieszańcy Limanowej i okolic, jak również przedstawiciele samorządu Miasta i Powiatu.

Podczas kiermaszu obecni byli: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga , Józef Pietrzak – Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego oraz Jolanta Grzegorzek – Radna Powiatu Limanowskiego.

Ze strony Miasta Limanowa w wydarzeniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Wiceburmistrz – Wacław Zoń oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa – Jolanta Juszkiewicz.

Przedstawiciele samorządów odwiedzili stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem artystycznym oraz złożyli uczestnikom kiermaszu życzenia wielkanocne .

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga przekazując świąteczne życzenia podziękował wystawcom  za podtrzymywanie tradycji regionalnego rzemiosła.

Warto podkreślić, że oferta w stoisk była niezwykle bogata. Można było nabyć tradycyjne wielkanocne produkty, jak np. chrzan , babki i inne świąteczne wypieki, wędliny oraz dodatki do potraw. Nie zabrakło artystycznego rękodzieła w różnej postaci –  od tradycyjnych wielkanocnych koszyków i kolorowych pisanek, po naturalne mydła, świece, a także produkty i ozdoby tworzone na bazie wosku pszczelego oraz świąteczne zestawy upominkowe. Wszystkie  wyroby są wytwarzane ręcznie, lokalnie, tradycyjnymi metodami.

Podczas kiermaszu uczestnicy odwiedzali tez promocyjne stoisko Powiatu Limanowskiego, gdzie dostępne były materiały informacyjne Powiatu oraz Miasta Limanowa.
Dużym zainteresowaniem cieszył się najnowszy numer biuletynu Starosta Powiatowego „Wiadomości z Powiatu”. Po nowe wydanie gazetki zapraszamy do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej (budynek Buzodromu).

W PCIT przez cały czas trwania kiermaszu trwały warsztaty malowania wielkanocnych ciasteczek, w które bardzo chętnie włączali się najmłodsi m.in. dzieci z przedszkola „Słoneczko”. Mali artyści oprócz pięknie udekorowanych pierniczków zabrali ze sobą dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy wystawcom oraz wszystkim uczestnikom wielkanocnego kiermaszu w Limanowej. Przy prawdziwie wiosennej pogodzie spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, jak przystało na klimat najradośniejszych świąt w roku .

Życzymy zdrowych, pełnych ciepła Świąt Wielkiej Nocy!