II Sesja Rady Powiatu Limanowskiego

II Sesja Rady Powiatu Limanowskiego odbyła się 20 grudnia br. Wzięli w niej udział przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego, dyrektorzy wydziałów i jednostek oraz przedstawiciele instytucji z terenu powiatu limanowskiego. Jednym z punktów sesji był wybór wiceprzewodniczących rady powiatu.

Obrady rozpoczęła Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak, która powitała radnych i zaproszonych gości. Następnie po przyjęciu przez radnych porządku obrad oraz odczytaniu protokołu z ostatniej sesji dokonała otwarcia sesji.

Kolejno zgodnie z porządkiem obrad Starosta Limanowski Mieczysław Uryga przedstawił sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Limanowskiego w okresie od ostatniej do obecnej sesji Rady Powiatu. W swoim sprawozdaniu poinformował Radnych m.in. o licznych spotkaniach, w których udział brali Członkowie Zarządu.

W punkcie wystąpienia zaproszonych gości, głos zabrał Poseł na Sejm Wiesław Janczyk, który pogratulował radnym, a następnie przedstawił programy rządowe i wyraził nadzieję na ich realizację w 2019 roku. Następnie Radna Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska życzyła pomyślności i sukcesów nowemu zarządowi i radzie. Radna wyraziła również nadzieję na wzajemny dialog i współpracę. Życzenia dla nowej rady złożył też Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak, życząc radnym wszelkiej pomyślności oraz przekazując życzenia świąteczne.

Kolejnym punktem sesji był wybór wiceprzewodniczących. Na to stanowisko radni zaproponowali, a następnie w tajnym głosowaniu zatwierdzili wybór Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Limanowskiego: Józefa Pietrzaka i Jana Więcka.

Przewodnicząca Rady przedstawiła składy Komisji: Rewizyjnej; Skarg, Wniosków i Petycji; Budżetowej; Zdrowia; ds. Pomocy Społecznej; ds. Problemów Bezrobocia; Rozwoju i Inicjatyw Gospodarczych; Edukacji; Bezpieczeństwa; Kultury, Sportu i Turystyki; Rolnictwa i Ochrony Środowiska; ds. Infrastruktury. Składy te radni zatwierdzili w głosowaniu.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie upoważnienia Wiceprzewodniczącego Rady do podpisywania polecenia wyjazdu służbowego dla Przewodniczącej Rady i ustalenia zasad zwrotu kosztów  podróży służbowych dla Radnych, a także uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Limanowskiego.

W dalszej części sesji zostały zatwierdzone zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Limanowskiego, które przedstawiła Skarbnik Powiatu Elżbieta Nastałek. Radni podjęli również uchwałę dotyczącą zmian w budżecie 2018 r. oraz w sprawie ustalenia wykazu wydatków budżetowych, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2018.

Kolejna część sesji odbyła się zgodnie z planem. Radni zatwierdzili uchwały przedstawione przez Dyrektorów Starostwa Powiatowego. Radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w szkołach prowadzonych przez Powiat Limanowski, informacją o wynikach analizy oświadczeń majątkowych oraz z korespondencją, która wpłynęła do Rady Powiatu oraz sprawami bieżącymi.Sesję Rady Powiatu zamknęły wnioski i oświadczenia Radnych oraz życzenia świąteczne, które radnym przekazali Starosta Limanowski wraz z Zarządem oraz Przewodnicząca Rady Powiatu.

Zapraszamy do FOTORELACJI z przebiegu sesji.