III edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Prelegent przedstawia na prezentacji możliwości w ramach tegorocznego Budżetu. Na sali konferencyjnej znajduja się zainteresowani słuchacze.

W dniu 27.04. br. o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego, na który w 2018 roku do dyspozycji mieszkańców Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał 8 milionów złotych.

„Dobry pomysł to jedno. Równie ważne jest wypełnienie wniosku. Dlatego zachęcam do udziału w warsztatach, które są dobrą okazją do tego, aby porozmawiać z ekspertami, dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie” – zaprasza Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego, ponieważ dzięki warsztatom mieszkańcy mogą m.in. porozmawiać z ekspertami, a także poznać najważniejsze zasad BO i zorientować się jakie zadania mogą liczyć na wsparcie.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom wybierać zadania, które następnie mają być przez nich zrealizowane. Umożliwia określanie potrzeb oraz wskazanie jakie priorytety dla powiatów, subregionów oraz całej Małopolski są szczególnie ważne.

Zadania można zgłaszać od 7 maja do 6 czerwca 2018r. Będą one analizowane i oceniane pod kątem oceny formalnej oraz możliwości ich realizacji. Lista zadań dopuszczonych do głosowania będzie znana najpóźniej do 31 sierpnia. Małopolanie będą mogli głosować na zadania, które przeszły weryfikację, w dniach od 10 września do 5 października. Wyniki głosowania, czyli przyjęte zadania w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będą znane do 30 listopada 2018r.