III Ogólnopolski Bieg Beskidów i Gorców

III Ogólnopolski Bieg Beskidów i Gorców - zawodnicy podczas startu

W minioną sobotę 18 stycznia na trasach biegowych w Zalesiu odbył się już po raz trzeci Ogólnopolski Bieg Beskidów i Gorców. Organizatorem wydarzenia było Beskidzko-Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie w Limanowej oraz samorządy gmin Słopnice, Dobra, Kamienica i powiatu limanowskiego. Bieg Honorowym Patronatem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga natomiast Ambasadorem Biegu była Sylwia Jaśkowiec.

Zawodnicy wzięli udział w zmaganiach w pięciu kategoriach wiekowych na dystansie 13 kilometrów stylem klasycznym. Najszybszą wśród kobiet okazała się Ewelina Kołodziej z Łętowego (00:44:48), reprezentująca LKS „Witów ski” Mszana Górna. Spośród mężczyzn najlepszy rezultat uzyskał Jakub Twardowski z klubu AZS Zakopane (00:34:47), wyprzedzając Michała Lańdę z Białego Dunajca (00:34:50) i Roberta Farona z Zalesia (00:35:11).

WYNIKI BIEGU

GALERIA

III Ogólnopolski Bieg Beskidów i Gorców - laureatki na podium III Ogólnopolski Bieg Beskidów i Gorców - laureaci na podium zawodów