Inauguracja 13. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na 13. edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Inauguracja wydarzenia odbędzie się już 26 maja o godzinie 18:00 na Rynku w Starym Sączu. Muzyczne lato na Szlaku Architektury Drewnianej zainauguruje zespół Hrdza, który został założony w 1999 r. w Preszowie na Słowacji.

Już po kilku latach działalności zespół zdobył dużą popularność i uznanie krytyki. W ślad za ich pierwszą płytą „Muzyčka” posypały się prestiżowe nagrody i wyróżnienia oraz zaproszenie na najważniejsze festiwale folkowe na Słowacji i w Czechach. W 2016 roku Zespół Hrdza doszedł do finału telewizyjnego programu „Czesko-słowacki Mam talent!”

Repertuar zespołu oparty jest w głównej mierze na autorskich pomysłach muzycznych lidera Slavomira Gibartiego, którego kompozycje nawiązują do tematów tradycyjnej muzyki słowackiej, ale zbudowane są na współczesnych aranżacjach związanych z muzyką rock, folk i pop. Wielkim skarbem zespołu jest obecna wokalistka Susanna Jara. Koncert wzbogacony będzie o występ tancerzy grupy Bardfa. Partnerem koncertu jest Gmina Stary Sącz.

W ciągu dalszych trzech miesięcy odwiedzimy najpiękniejsze zakątki Małopolski i poznamy wyjątkowe dziedzictwo Szlaku Architektury Drewnianej, w tym świątynie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wysłuchamy artystów prezentujących różne gatunki, style i klimaty muzyczne. Już po raz czwarty w ramach wymiany koncertowej spotkamy się z artystami związanymi z Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej KOLORY POLSKI. Ponownie w tym roku jeden z koncertów dedykowany będzie najmłodszym, a aż dwa koncerty połączone zostaną z tańcem.

Czy nie warto zatem zaplanować czasu tak, aby stać się częścią tych niezwykłych wydarzeń?

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska