Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2019

Zapraszamy na majówkę na Pogórzu Wiśnickim! Otwórzmy wspólnie letni sezon turystyczny w Małopolsce 1 maja w Iwkowej – urokliwej miejscowości słynącej z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. Tego dnia otworzymy nie tylko sezon letni, ale także nową, 34-metrową wieżę widokową na Szpilówce. Warto tu zawędrować w poszukiwaniu malowniczych widoków oraz, by skorzystać z innych przygotowanych na ten dzień atrakcji. Najlepsze widoki na lato tylko ze Szpilówki!

Wieża widokowa na Szpilówce zostanie uroczyście otwarta o godzinie 14:00. Możecie dostać się tam pieszo lub rowerem. Rajd pieszy wyruszy z placu w centrum Iwkowej w samo południe, rajd rowerowy – pół godziny później. Przekonajmy się wspólnie, kto pierwszy dotrze na położone 516 m n.p.m wzniesienie Pogórza Wiśnickiego. Piękne widoki i pamiątkowy upominek wynagrodzą trud wejścia na szczyt.

Wieża na Szpilówce położona jest na Szlaku Wież Widokowych Pogórza, a przez samą Iwkową przebiega Szlak Suszonej Śliwki, ale i Szlak Architektury Drewnianej. Od 11:00 do 18:00 będą dla Was otwarte drzwi drewnianego kościoła pw. Nawiedzenia NMP z XVI wieku. Każdy będzie mógł podziwiać wprawiające w zachwyt wnętrze 500-letniej świątyni. Dzięki pracom konserwatorskim, jasna i czytelna stała się polichromia w prezbiterium z 1629 roku, odnowione zostały też XVII-wieczne ołtarze.

Czym byłaby majówka bez muzyki, śpiewu, tańca i dobrego humoru! Tego dnia wystąpią dla Was lokalne zespoły: Zespoły Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” i „Iwkowianie”, kabaret Kałasznikof oraz zespół Góralsi, wykonujący oprócz muzyki folkowej odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów. O 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna. A jeśli chcecie otworzyć letni sezon turystyczny w czerwonych koralach – szukajcie w Iwkowej Campera Małopolskiego!

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/631057790700801/

image_pdfimage_print

Udostępnij