Znaczek "i" - informacja

Zarząd Powiatu Limanowskiego działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 poz. 121), informuje, że na tablicy ogłoszeń oraz na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. J. Marka 9 na okres 21 dni tj. od dnia 12.09.2018r. do dnia 3.10.2018r. został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w użytkowanie wieczyste gruntu wraz z równoczesną sprzedażą posadowionych na gruncie budynków i budowli.

Przekazanie przedmiotowej nieruchomości położonej w Porębie Wielkiej gmina Niedźwiedź, następuje na cele prowadzenia działalności w zakresie rekreacji i balneologii na bazie wód geotermalnych.

Limanowa, dnia 12 września 2018 r.

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO ODDANIA W UŻYTKOWANIE WIECZYSTE W TRYBIE USTAWY Z DNIA 21 SIERPNIA 1997 R.O GOSPODARCE NIERUCHOMOŚCIAMI

Działając na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami podaje się do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

Oznaczenie nieruchomościSposób i termin zagospodarowania

nieruchomości

Przeznaczenie nieruchomości w planie miejscowymOpis nieruchomości

Cena nieruchomości

123456
Nieruchomość oznaczona  jako działki ewidencyjne nr 111/4  nr 111/8, nr 111/9, nr 111/11, położone w obrębie ewidencyjnym Poręba Wielka gmina Niedźwiedź, objęte księgą wieczystą KW Nr NS2L/00024904/5 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział VI Zamiejscowy Ksiąg Wieczystych w Mszanie Dolnej,  stanowiąca własność Powiatu Limanowskiego.

Zagospodarowanie nieruchomości zgodnie
z przeznaczeniem
w planie zagospodarowania przestrzennego. Prowadzenie działalności w zakresie Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych.
W planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Niedźwiedź działki ewidencyjne nr 111/4  nr 111/8, nr 111/9, nr 111/11, są położone w strefie oznaczonej symbolem planu UT1 – Tereny usług turystyki
i wypoczynku.
Nieruchomość będąca przedmiotem oddania w użytkowanie wieczyste zagospodarowana jest  w następujący sposób:

1. Działka ew. nr 111/8 zabudowana jest budynkiem stacji transformatorowej kontenerowej.
  2.  Działka ew. nr 111/4 stanowi teren urządzony drogą wewnętrzną, która łączy się z drogą publiczną.
  3. Działka ew. nr 111/9 stanowi teren niezabudowany, po obrysie urządzony drogą wewnętrzną o nawierzchni częściowo utwardzonej kruszywem i częściowo kostką brukową betonową.
  4. Działka ew. nr 111/11 zabudowana budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego wraz z infrastrukturą towarzyszącą stanowiącą I etap realizacji Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych

Wjazd główny na nieruchomość z drogi publicznej od strony południowej, drogi wewnętrzne i parking przy budynku utwardzone kostką brukową betonową, płytami ażurowymi betonowymi i częściowo  teren urządzony zielenią. Teren całej nieruchomości ogrodzony wyposażony w  dwie automatyczne bramy. Dodatkowy wjazd na nieruchomość od strony północnej przez dz. ew nr 111/4.

Pozostałe warunki :

Za oddanie nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste pobiera się pierwszą opłatę i opłaty roczne.

·         Stawka procentowa pierwszej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego wynosi 25% ceny nieruchomości gruntowej. Pierwsza opłata za oddanie nieruchomości gruntowej w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu podlega zapłacie jednorazowo, nie później niż do dnia zawarcia umowy o oddanie tej nieruchomości w użytkowanie wieczyste.

·         Stawka procentowa opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego wynosi 3% ceny nieruchomości gruntowej osiągniętej w przetargu plus podatek VAT w stawce 23%.

Termin wnoszenia opłat – 31 marca każdego roku z góry.

Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej może być aktualizowana nie częściej niż raz na 3 lata, jeżeli wartość tej nieruchomości nie ulegnie zmianie. Zaktualizowaną opłatę roczną ustala się od wartości nieruchomości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego na dzień aktualizacji opłaty.

Uwaga :

Przed przetargiem rozpatruje się wnioski osób uprawnionych do nabycia nieruchomości w drodze bezprzetargowej w terminie 6 tygodni od daty wywieszenia wykazu.

Cena wywoławcza prawa własności  zabudowanej nieruchomości ozn. jako dz. ew. nr 111/4   111/8, nr 111/9 i nr 111/11 została ustalona w wysokości:
11 646 918,00zł netto plus należny podatek  VAT 23%w tym:- wartość rynkowa prawa własności gruntu – 646 918,00 zł netto- wartość części składających się
z budynków i budowli – 11 000 000,00 zł netto.

Oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu związane jest z równoczesnym nabyciem posadowionych na gruncie budynków i budowli oraz ustanowieniem służebności przechodu
i przejazdu.

Niniejszy wykaz wywiesza się na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. J. Marka 9 a także zamieszcza się na stronach internetowych urzędu. Informację o zamieszczeniu wykazu właściwy organ podaje do publicznej wiadomości przez ogłoszenie w prasie lokalnej o zasięgu obejmującym co najmniej powiat, na terenie którego położona jest nieruchomość.