Informacja dot. kontaktów dla ofiar przemocy w rodzinie

logo PCPR Limanowa

Ograniczenie lub zakaz przemieszczenia się ludności, zalecenie dotyczące przebywania w miejscu zamieszkania staje się szczególnie trudne dla osób doznających przemocy w rodzinie. Mimo ograniczeń nie można zaprzestać obowiązywania wszelkich procedur chroniących życie i zdrowie zagrożonych przemocą mieszkańców.

Pragniemy poinformować, że Powiat Limanowski wspierając ofiary przemocy domowej umożliwia uzyskanie natychmiastowej, bezpłatnej pomocy. Poniżej zamieszczamy wszystkie potrzebne kontakty:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W LIMANOWEJ

• porady psychologiczne – codziennie w godzinach: 7:15-15:15, tel.: (18) 33-37-912, e-mail: pcpr@powiat.limanowski.pl LUB wtorek między 15:30 a 17.00 psycholog zadzwoni do ciebie (podaj swój numer telefonu pisząc maila lub telefonicznie ).
  • porady prawne – w każdy wtorek i piątek w godzinach: 8:30-11:00. Rejestracja obowiązkowa pod numerem (18) 33-37-912.

LOKALNY PUNKT POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Wszelkie informacje pod numerem telefonu – 783 222 800

• pomoc psychologiczna,
  • pomoc prawna,
  • pomoc psychiatryczna,
  • pomoc tłumacza (także tłumacza jęz. migowego).