Informacje dotyczące projektu „Małopolski e- senior”

Projekt "e -senior" w Tymbarku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku już po raz kolejny zaprasza Seniorów z terenu Gminy Tymbark do udziału w projekcie „Małopolski e-Senior”, który jest realizowany przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w okresie od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawa umiejętności korzystania z komputera oraz internetu.

W ramach szkoleń przewidziano 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. Spotkania szkoleniowe będą realizowane na dwóch poziomach zaawansowania (podstawowy i zaawansowany), przy czym realizacja poziomu zaawansowanego jest opcjonalna  i będzie wynikać z analizy umiejętności uczestników projektu. Szkolenia będą prowadzone w grupach ok. 9 osobowych, a ich tematyka będzie obejmować następujące zagadnienia:

• Pierwsze kroki z tabletem i Internetem,
  • Jak ocenić wiarygodność źródeł w Internecie,
  • Moja pierwsza poczta elektroniczna,
  • Skype – bezpłatne rozmowy z rodzina i ze znajomymi,
  • Facebook – serwis społecznościowy,
  • Aktywność obywatelska online,
  • Zarządzanie tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP,
  • Podstawy obsługi edytora tekstu,
  • Podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego,
  • Robienie zdjęć oraz prosta edycja obróbka/nagrania wideo,
  • Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych,
  • Sprawy codzienne a Internet,
  • Potrzeby duchowe a Internet,
  • Zarządzanie swoimi finansami,
  • Rozrywka z Internetem.

Szkolenia są bezpłatne. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń, na własność wraz  z kompletem materiałów szkoleniowych.W rekrutacji do projektu może wziąć udział każda osoba, która spełnia następujące kryteria dostępu:

• ukończyła 65 lat,
  • zamieszkała na terenie gminy biorącej udział w projekcie.

Szkolenia planujemy rozpocząć na przełomie listopad/grudzień 2019 r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie Małopolski e-Senior mogą uzyskać informacje pod pod numerem telefonu: 18 33 25 322, 693 721 301 lub osobisty z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tymbarku w terminie do 13 listopada 2019 r. w celu wypełnienia formularzy rekrutacyjnych.

W przypadku równej ilości punktów o zakwalifikowaniu kandydata do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

źródło: UG Tymbark