Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej wyremontowany!

Dobiegł końca remont Internatu przy Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej, który przeprowadzony był dzięki wsparciu finansowym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Powiatu Limanowskiego. Celem grantu było dostosowanie obiektu internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej do potrzeb ewakuacyjnych, w związku z istniejącą sytuacja epidemiologiczną.

Zadanie pod nazwą: „Dostosowanie obiektu internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej do potrzeb ewakuacyjnych, w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną.”, w ramach zadania grantowego „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19” realizowanego w ramach projektu „Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza- Edukacja- Rozwój 2014 –2020, zakończyliśmy z końcem maja.

Ciemne wnętrza, szare korytarze, mocno wyeksploatowane zbiorcze łazienki na poszczególnych piętrach, mroczne pokoiki dla uczniów – to wszystko już odeszło w przeszłość. Teraz wszędzie królują jasne, pastelowe barwy, terakota wysokiej klasy i przejrzyste korytarze,a Świetlica zamieniła się w przestronne wnętrze. Młodzież może cieszyć się wysokim standardem wyposażonych pokoi , a jednocześnie w razie konieczności ewakuacji mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Limanowskiego obiekt spełnia warunki do ich przyjęcia.

Prace obejmowały m.in. rozbiórki (w tym m.in. wyniesienie i utylizacja mebli), wymianę podłóg w pokojach, wykonanie gładzi oraz malowania ścian, wymianę drzwi wewnętrznych oraz wykonanie tynków żywicznych na korytarzach. Ważnym elementem stało się wyposażenie każdego pokoju w indywidualną łazienkę. Dzięki temu młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach dwu- i trzyosobowych, a do dyspozycji będzie miała swoje toalety. Każdy z pokoi zyska nowe łóżka z wygodnymi materacami, szafę i stolik z krzesłami.

Koszt przedmiotowego zadania szacuje się na ok. 1,2 mln w tym roboty budowlane za 876 833,65 zł, reszta to wyposażenie pokoi oraz sprzęt specjalistyczny i środki ochrony do walki z COVID- 19. Wartość grantu to 524 894 zł.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content