Jak Lato to tylko pod Turbaczem! Relacja z wydarzenia.

W niedzielę 12 sierpnia 2018r. przy stadionie w Porębie Wielkiej odbyło się wydarzenie kulturalne pn. „Lato pod Turbaczem”. Organizatorami tej imprezy byli  Gmina Niedźwiedź oraz Starostwo Powiatowe.

Otwarcia imprezy oraz uroczystego przywitania przybyłych gości dokonał Radny z Gminy Niedźwiedź, Wojciech Wielowski. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa, Małopolskiego, Franciszek Dziedzina – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, natomiast na ręce organizatorów wydarzenia wpłynął list od Wiesława Janczyka – Posła na Sejm RP, który odczytał  Rafał Rusnak – Radny Powiatu Limanowskiego.

Imprezę uświetniały występy: Kabaretu Czwarta Fala, Iluzjonisty Romana Roszyka, Szkolnego Kabaretu w wykonaniu uczniów ze Szkoły w Podobinie, Kabaretu Kałamasz z aktorami z serialu Ranczo, a także nasze regionalne zespoły Porębiański Ród oraz Gminny Zespół Młodzieżowy.

Dla dzieci zostały przygotowane liczne animacje, m.in.malowanie twarzy oraz tzw. dmuchańce. Wszystkich uczestników imprezy do późnych godzin nocnych zabawiał zespół Verne.

Oprac.na podst.: UG Niedźwiedź

Fot.: j.w.