„Jan Paweł II – Papież wolności” – koncert w wykonaniu zespołu SYJON w Limanowskim Domu Kultury

W niedzielę 23 października o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Papieski „”Jan Paweł II – Papież wolności” z udziałem Zespołu Muzycznego „Syjon” z Bełchatowa. Publiczność usłyszy wykonania utworów znanych z pielgrzymek św. Jana Pawła II do Ojczyzny, jak również swoje autorskie utwory Zespołu „Syjon”.  Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem: Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława  Biedy oraz Starosty Powiatu Limanowskiego Mieczysława Urygi.

Koncert „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” to nie tylko zanurzenie się w rytm muzyki i śpiewu, ale również zaproszenie do przypomnienia postaci naszego Wielkiego Rodaka oraz jego nauczania w kontekście przeżywanego XXII Dnia Papieskiego. W czasie koncertu zostaną przywołane słowa św. Jana Pawła II z Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny, zostanie złożone świadectwo przez nawróconego narkomana, świadectwo stypendysty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udział w koncercie stworzy nie tylko możliwość wysłuchania utworów religijnych w wykonaniu pasjonatów muzyki chrześcijańskiej, którzy wykonując cykl koncertów papieskich zagoszczą na scenie Limanowskiego Domu Kultury, ale będzie także dobrą okazją do przypomnienia nauczania św. Jana Pawła II o wolności „Wolność jest wielkim darem Bożym. Trzeba go dobrze używać.”

Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w kasie Kina Klaps w godzinach jego pracy oraz na godzinę przed koncertem, przy czym przypominamy, że kasa kina Klaps otwierana jest pół godziny przed rozpoczęciem się pierwszego seansu, a zamykana 15 minut po rozpoczęciu się ostatniego seansu w danym dniu.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Diecezji Tarnowskiej Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej oraz Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON.

 

źr. UM Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content