Jan Paweł II Patronem Województwa Małopolskiego

Zdjęcie z obrad sejmiku. Na dużym ekranie (rzutniku) wyświetlona twarz moglącego się papieża. Na mównicy stoi marszałek owjewództwa Witold Kozłowski

W poniedziałek 26 października odbyła się zdalna XXVI Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Sejmik uroczyście przyjął deklarację w związku z ogłoszeniem Świętego Jana Pawła II Patronem Województwa Małopolskiego.

2 października, podczas uroczystości związanych z 42. rocznicą rozpoczęcia pontyfikatu przez św. Jana Pawła II, w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na Białych Morzach przekazano do publicznej wiadomości informację, iż 5 października 2020 roku watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w odpowiedzi na prośbę Metropolity Krakowskiego z dnia 14 listopada 2019 roku, specjalnym dekretem potwierdziła, że św. Jan Paweł II jest patronem przed Bogiem Województwa Małopolskiego.

Uroczystemu przyjęciu deklaracji towarzyszyło odtworzenie wystąpień metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz kardynała Stanisława Dziwisza. Wysłuchano hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt”, powstały z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

 

Źródło: www.malopolska.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content