Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Jednostka Strzelecka w Tymbarku zaprasza młodzież na XV Złaz Na Górze Mogielica

uczestnicy złazu podczas wyjścia na Mogielicę

3 kwietnia 2023 roku Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, Urząd Gminy w Tymbarku i PTTK Limanowa organizują dla młodzieży XV Złaz Pod Krzyżem Papieskim Na Górze Mogielica w Beskidzie Wyspowym.

Wyjście w kolejną rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, zaplanowano z Rynku w Tymbarku o godz. 8.30. Na królowej Beskidu Wyspowego tymbarscy Strzelcy, w tym uczniowie klas wojskowych i oddziału przygotowania wojskowego, zaciągną wartę honorową pod krzyżem papieskim i zapalą znicz pamięci.
Koordynatorami akcji są działacze limanowskiego PTTK Jarosław Potoniec i Józef Banach.
Z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego przez górę Łopień do Chyszówek i dalej na górę Mogielica. W lutym 1954 r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny. Charakterystyczne tablice informacyjne z planem ścieżek, którymi wędrował Karol Wojtyła zostały zamontowane obok stacji PKP, miasteczka rowerowego i obok SKR. W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: „Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki”.

Kadry z zeszłorocznego złazu: