Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Jeśli jazda, to tylko „z głową” w Mszanie Dolnej

Dzieci biorące udział w projekcie „Jeżdżę z głową” na stoku

Dobiegła końca kolejna edycja projektu „Jeżdżę z głową”, która była organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Gminę Mszana Dolna. Wręczeniem medali w dnu 20 lutego br. odbyło się uroczyste zakończenie akcji.

Projekt dedykowany był uczniom szkół podstawowych Gminy Mszana Dolna. Brali oni udział w 7 dniowym szkoleniu (20 godzin nauki) w stacji narciarskiej Lubomierz SKI. Całkowity koszt nauki jazdy na nartach dla 84 dzieci wyniósł 53.776,00 zł. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego udzielił wsparcia finansowego w wysokości 21.100,00 zł. Pozostałą kwotę 32.676,00 zł sfinansowano z budżetu Gminy Mszana Dolna oraz wpłat rodziców. Uczestnicy mieli zagwarantowany transport, karnet na wyciąg, instruktorów, opiekunów oraz ubezpieczenie. Jak zauważają osoby koordynujące program akcja ta z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców o czym świadczą zgłoszenia do udziału w akcji.

Źródło: UG Mszana Dolna