Jest decyzja na użytkowanie budynku zakładu przyrodoleczniczego w Porębie Wielkiej

Powiat Limanowski otrzymał pozwolenie na użytkowanie budynku zakładu przyrodoleczniczego w Porębie Wielkiej. To kolejny ważny etap, prowadzący do uruchomienia Centrum Rekreacji i Balneologii na terenie naszego powiatu.

13 lutego br., Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Limanowej wydał pozwolenie na użytkowanie zakładu przyrodoleczniczego wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi umożliwiającymi korzystanie z obiektu zgodnie z przeznaczeniem. Powyższy budynek zrealizowany został w ramach realizacji etapu I Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej.
W ramach nowobudowanego budynku zakładu przyrodoleczniczego wyodrębnione zostały dwie strefy: basenowa i profilaktyki zdrowia. Strefa basenowa obejmuje basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 91 m2, wyposażony w hydromasaż ścienny, ławeczkę powietrzną, tryskacze, gejzery powietrzne, wanny hydromasażowe, bicze wodne, zespół saun (fińską i infrared). W strefie profilaktyki zdrowia znajdują się pomieszczenia do hydroterapii, zawijań borowinowych, pokoje masażu, gabinet krioterapii miejscowej, gabinet inhalacji, pomieszczenia fizykoterapii, kriokomora, salka do ćwiczeń – kinezyterapia.