Jubileusz 30 – lecia Auto Moto Klubu Limanowa

Jubileusz 30 lecia AMK w Limanowej - zaproszeni goście

Auto Moto Klub w Limanowej obchodził w minioną sobotę swój jubileusz – 30 lat działalności.  Uroczyste obchody połączone były z zakończeniem sezonu sportowego AKM 2018. W wydarzeniu wzięli udział członkowie i zarząd AMK oraz zaproszeni goście, wśród których powiat limanowski reprezentowali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Radny Powiatu Jan Puchała oraz Dyrektor WPPiP Justyna Tokarczyk.

Jubileusz rozpoczął Prezes AMK Jerzy Budacz, który po przywitaniu gości przybliżył zebranym historię powstania Auto Moto Klubu Limanowa zaczynając od początków czyli zawiązania się oddziału w Limanowej, aż do teraźniejszej działalności klubu.

Następnie goście złożyli liczne gratulacje i życzenia

Następnie goście złożyli liczne gratulacje i życzenia, a po nich nastąpiła ceremonia wręczenia przyznanych przez Polski Związek Motorowy tytułów oraz odznaczeń związkowych które to w imieniu ZG PZM wręczyli Jarosław Noworól – Przewodniczący GKSS ZG PZM oraz Marek Rutkowski – Prezes ZO PZM w Krakowie.

Wśród licznych odznaczeń i tytułów Srebrną Odznakę Honorową PZM otrzymali m.in. MIECZYSŁAW URYGA – Starosta Limanowski.

JUSTYNA TOKARCZYK – Dyrektor Wydziały Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej

oraz MAREK URBAŃSKI – Dyrektor PZD w Limanowej.

Podziękowanie za wieloletnie wspieranie rozwoju i reaktywacji wyścigów górskich na terenie powiatu limanowskiego otrzymał obecny Radny Powiatu Jan Puchała – Starosta Limanowski w latach 2006-2018.

Ostatnim punktem jubileuszowego spotkania było wręczenie podziękowań dla osób, instytucji, którym nie udało się pojawić na podsumowaniu 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Goście podczas jubileuszu mieli okazję rozmowy oraz zapoznania się z historią i działalnością AMK.