Jubileusz 50-lecia małżeństwa w gminie Tymbark

Jubileusz 50-lecia małżeństw w Gminie Tymbark- Wójt Gminy Tymbark wraz z jubilatami

W minioną niedzielę – 15 grudnia, odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego par z Gminy Tymbark. Świętowanie rozpoczęła Msza Święta, w intencji Jubilatów, odprawiona w Kościele Parafialnym w Tymbarku, podczas której małżonkowie uroczyście odnowili przysięgę małżeńską.

Drugą część uroczystości rozpoczęła Pani Maria Pala, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tymbarku, która przywitała przybyłych na uroczystość gości: ks. Jana Banacha, Przewodniczącą Rady Gminy Tymbark Stanisławę Urbańską, Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka, Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę, Sekretarz Gminy Tymbark Stanisławę Kaptur, Skarbnika Gminy Tymbark Zofię Dudę, Redaktor Naczelną portalu tymbark.in. Irenę Wilczek-Sowę oraz Szanownych Jubilatów.

Następnie Gospodarz Gminy Tymbark – Wójt Paweł Ptaszek złożył świętującym Małżonkom serdeczne życzenia i gratulacje, podkreślając jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa rodzina i małżeństwo. Głos zabrał także Starosta Limanowski Mieczysława Urygę i Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark Stanisława Urbańska, którzy również przyłączyli się do najserdeczniejszych życzeń.

Najważniejszym momentem tego szczególnego niedzielnego południa było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanych Jubilatom przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, którego dokonał Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek.

Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków – grupy Plastoludki, z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku, które wraz z opiekunami, przygotowały na tę okazję piękny występ połączony z życzeniami.

Tego roku swoje złote gody obchodzili Państwo:
Krystyna i Jan Duchnik,
Maria i Władysław Malarz,
Maria i Kazimierz Moskal,
Maria i Tadeusz Sobczak,
Stanisława i Józef Sowa.

Spotkanie zakończył wspólny obiad w czasie, którego nie zabrakło wspomnień i refleksji.

źr.: gmina Tymbark