Jubileusz 65-lecia Grupy Podhalańskiej GOPR

Ostatni październikowy weekend to czas szczególny dla Podhalańskiej Grupy GOPR. W sobotę 25 października odbył się uroczysty Dzień Ratownika, który był zwieńczeniem obchodów 65-lecia powstania Grupy Podhalańskiej.

Na górze w Wdżar w Kluszkowcach spotkało się ponad 200 osób świętując Jubileusz wraz z ratownikami z Podhala. W trakcie, uroczyste Przyrzeczenie Ratownicze złożyło 5 nowych Ratowników GOPR: Piotr Wójciak, Szymon Tatar, Sławomir Mazurek, Wiktor Przybyła oraz Dawid Mroszczak.

Dziękuję za Waszą pracę pełną poświęceń i zaangażowania w ratowanie ludzkiego życia. Niejednokrotnie członkowie Grupy GOPR są pierwsi w miejscach, do których inne służby mają ograniczony dostęp. Dlatego dziękuję za Waszą gotowość do służby drugiemu człowiekowi, za wszelkie podejmowane działania, a szczególnie te, w których narażacie własne zdrowie i życie. Z ogromną radością obserwuję również jak Podhalańska Grupa GOPR pielęgnuje szlachetne tradycje i historię swojej działalności. Życzę Wam wielu sukcesów oraz satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym. Niech pasja oraz poczucie misji wyznaczają kierunki pomyślnego rozwoju na przyszłe lata – przekazał życzenia Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content