Jubileusz 75-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej

plakat jubileuszowy z nowym logo KGW Łososina

15 kwietnia 2023 r. Gospodynie z Łososiny Górnej obchodziły uroczyście Jubileusz 75-lecia istnienia swojego Koła.

To szczególne wydarzenie rozpoczęło się od Mszy świętej w kościele parafialnym, którą odprawił proboszcz ks. dr Kazimierz Fąfara. Następnie jubilatki oraz zaproszeni goście przeszli do remizy OSP Łososina Górna, gdzie przyjmowały okolicznościowe gratulacje i życzenia. Dla wszystkich zgromadzonych gospodynie przygotowały niespodziankę – humorystyczne przedstawienie wyreżyserowane przez Danutę Ługowską oraz piosenki autorstwa Genowefy Wróbel. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku. Rozmowy, wspomnienia, śpiewy a nawet tańce przy akompaniamencie akordeonu trwały do późnych godzin wieczornych.

W jubileuszowej uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz radny Rady Powiatu Stanisław Piegza, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło księży, radnych miejskich i gminnych, sołtysów, przedstawicieli OSP Łososina Górna a także dyrektorów instytucji kulturalnych i samorządowych oraz przedstawicieli lokalnego biznesu i stowarzyszeń.

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga pogratulował pięknego jubileuszu oraz przekazał wszystkim członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej pozdrowienia i podziękowania za ogrom pracy, który niezmiennie wkładają w działalność na rzecz upowszechniania rodzimej kultury i tradycji. Na następne lata życzył dużo zdrowia, siły i zapału do realizacji kolejnych inicjatyw, aby ich misja podtrzymywania tradycji miała nowych naśladowców, a wytrwała praca przynosiła same sukcesy połączone z zasłużonym szacunkiem i podziwem.

info/foto: KGW Łososina Górna