Jubileusze kapłaństwa w Tymbarku

Ksieża jubilaci podczas odpustu w Tymbarku

Podczas uroczystości odpustowych w parafialne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, miały miejsce jubileusze 60 lat kapłaństwa księży Rodaków: księdza prałata Franciszka Malarza, księdza prałata Stanisława Pasyka oraz księdza prałata Stefana Dudy oraz jubileusz 25-lecia kapłaństwa proboszcza Parafii Tymbark księdza dr. Jana Banacha. Życzenia i listy gratulacyjne dla Księży przekazali Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga oraz Radni Powiatu.

Minione lata pełnej zaangażowania posługi kapłańskiej  były najlepszą odpowiedzią na wezwanie Chrystusa: „Pójdźcie za Mną, a uczynię Was rybakami ludzi”. Jubileusze takie jak ten są najlepszą okazją dla nas wszystkich, aby podziękować za trwanie z nami w radościach i smutkach życia codziennego, za pomoc w rozumieniu Słowa Bożego i za przypominanie nam o miłości Chrystusa – mówił Starosta życząc Jubilatom zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz obfitości Łask Bożych na dalsze lata służby Owczarni Pańskiej.

Starosta wręcza list gratulacyjny 60 lecia posługi kapłańskiej