Jubileuszowy Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” odbędzie online

35. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają do udziału w Internetowym Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży. W tym roku przypada 35 rocznica festiwalu,  który od 1986 roku na stałe wpisuje się w kulturalny kalendarz województwa małopolskiego, tworząc bez wątpienia największy, najbardziej prestiżowy i reprezentatywny doroczny przegląd dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych do lat 16, pracujących w szkołach podstawowych, ogniskach pracy pozaszkolnej i ośrodkach kultury.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja, ze względu na sytuację związaną z  epidemią COVID- 19 zostanie przeprowadzona na zasadach konkursu w formule online (od 2 listopada do 18 grudnia br.) na dedykowanej do przeprowadzenia tego typu wydarzenia platformie internetowej, umożliwiającej nieograniczone w okresie trwania Festiwalu oglądanie spektakli w sieci, jak również głosowanie na nagrodę publiczności. Zainteresowane uczestnictwem w Festiwalu grupy zgłaszają swój udział przesyłając do dnia 9 października 2020 r. do siedziby organizatora czytelnie wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz z nagranym spektaklem oraz scenariuszem tego spektaklu.
Konkurs dotyczy zarówno spektakli nowych – nie prezentowanych na Festiwalu „Bajdurek”, jak i tych już zrealizowanych, których nagranie posiadają Państwo w swoich archiwalnych zasobach.

Mimo iż w tym roku  Limanowski Dom Kultury nie przeprowadzi eliminacji na szczeblu powiatowym, zachęcamy grupy teatralne z terenu powiatu limanowskiego do zgłaszania swojego udziału, zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, kiedy troska o kulturę jest bardzo ważna.

Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są do pobrania na stronie Organizatora: http://mcksokol.pl/wydarzenie/35-lat-festiwalu-bajdurek-swietujemy-online-zgloszenia

 

 

źr.: LDK Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content