Odbędzie się XXXII Sesja Rady Powiatu Limanowskiego

Radni zebrani na XXXI sesji

14 marca 2023 r. o godzinie 09:00 rozpoczną się obrady XXXII Sesji Rady Powiatu Limanowskiego.

Transmisja on-line sesji będzie dostępna  TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Wnioski do porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXI sesji Rady Powiatu Limanowskiego.
  4. Wystąpienia zaproszonych gości:
    – zapytania radnych;
    – odpowiedzi
  1. Sprawozdanie Starosty Limanowskiego z pracy Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Limanowskiego.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2023 r.
  4. Zapoznanie ze zbiorczym sprawozdaniem z dokonanych umorzeń wierzytelności jednostek organizacyjnych Powiatu Limanowskiego oraz ulg za okres od początku roku do
    12.2022 r.
  5. Zapoznanie się ze sprawozdaniami z pracy stałych Komisji Rady Powiatu za rok 2022 r.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Limanowskiego na rok 2023.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Powiatu Limanowskiego na rok 2023.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Limanowskiego na rok 2023.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze powiatu limanowskiego, na podstawie wniosków złożonych w roku 2022.

PRZERWA

1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Lokalnego Programu Pomocy Społecznej Powiatu Limanowskiego na rok 2023”.
  3. Zapoznanie ze sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej za 2022 r.
  4. Zapoznanie się ze sprawozdaniem Starosty Limanowskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Limanowskiego w roku 2022.
  5. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za rok 2022.
  6. Zapoznanie z informacją o działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.
  7. Zapoznanie się z korespondencją oraz sprawami bieżącymi.
  8. Informacja o interpelacjach i zapytaniach Radnych.
  9. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  10. Zakończenie obrad XXXII sesji Rady Powiatu Limanowskiego.