Jutro spotkanie z Wojewodą Małopolskim na temat strat

W dniu jutrzejszym, środę 25 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu odbędzie się spotkanie Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika z przedstawicielami samorządów lokalnych, które ucierpiały wskutek ostatnich opadów deszczu.  W spotkaniu udział potwierdził Starosta Limanowski Jan Puchała a także wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu limanowskiego.

Spotkanie ma na celu omówienie i zinwentaryzowanie powstałych szkód i potrzeb, wskazanych w Raport samorządowy po opadach w Powiecie Limanowskim 18-22.07.2018r. docxb a także przypomnienie samorządom procedur dotyczących pozyskiwania środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz trybu i zasad dotyczących dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Po spotkaniu odbędzie się briefing dla mediów.

fot.MSWiA