Już 6 maja w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczniemy akcję rozdawania odblasków!

Plakat z herbem powiatu oraz logo policji z napisem - 6 maj europejski dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego.

6 maja to dzień ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego . Inicjatywa ta ma na celu podniesienie świadomości obywateli w kwestii bezpieczeństwa na drogach oraz uwrażliwienie opinii publicznej na problemy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Tegoroczny Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego daje kolejną okazję, aby informować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, o tym jak ważne jest przestrzeganie przepisów, dlatego Starostwo Powiatowe we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Limanowej przeprowadzi akcję rozdawania bezpłatnych odblasków na terenie Powiatu Limanowskiego. Ma ona zwrócić szczególną uwagę pieszych i kierowców na kwestie bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów na drogach naszego powiatu.

Jedną z istotnych kwestii w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach jest widoczność pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Noszenie odblasków zapobiega groźnym wypadkom z udziałem pieszych, które niestety wciąż mają miejsce.

6 maja zapraszamy do udziału w odblaskowej akcji! Bądźmy widoczni oraz bezpieczni!

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content