Już w sobotę w Limanowej rozpocznie się 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka oraz Mini Wyścig dla Dzieci i Młodzieży im. Henryka Łasaka

Już w najbliższą sobotę 13 sierpnia wystartuje po raz 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” – prestiżowy memoriał kolarski którego jednym ze współorganizatorów jest Powiat Limanowski. Najmłodsi kolarze będą mogli również wziąć udział w Mini Wyścigu kolarskim dla Dzieci i Młodzieży. Patronat Nad tegorocznym Wyścigiem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Wyścig upamiętnia wybitnego polskiego trenera kolarskiego Henryka Łasaka, a jego tradycja i renoma sprawia, że w każdej edycji biorą udział licznie  mistrzowie kolarscy z Polski i Europy.

24. Memoriał kolarski im. Henryka Łasaka rozpocznie 13 sierpnia obok Limanowskiego Domu Kultury. W godzinach 11.35- 12.35 odbędzie się prezentacja ekip oraz podpisywanie list startowych. Godzinie Tuż po niej, o 12:50 rozpocznie się Start Ostry wyścigu z limanowskiego rynku.

Około godz. 16.17-16.40 planowany jest przyjazd kolarzy na Metę, która zlokalizowana będzie przy ul. Bronisława Czecha. Po przybyciu na Metę odbędzie się uroczysta ceremonia Dekoracji.

Zawodnicy po raz kolejny zmierzą się z niezwykle malowniczymi i równie wymagającymi trasami w Beskidzie Wyspowym, a do pokonania będą mieli  dystans 151 km na trasie Limanowa- Stara Wieś- Zalesie- Kamienica- Słopnice- Limanowa.

Ważna informacja! Na trasie przejazdu kolarzy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu stąd prośba organizatorów do kierowców o ostrożność i wyrozumiałość.

Program zawodów znajduje się na plakacie  informacyjnym:

Harmonogram czasowy 24. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał im. Henryka Łasaka” znajduje się TUTAJ

Przewodnik Wyścigu dostępny jest do pobrania TUTAJ

 

 

Warto przypomnieć, w 13.08 (sobota) w dniu startu Memoriału kolarskiego im. Henryka Łasaka zostanie także przeprowadzony również Mini Wyścig dla Dzieci i Młodzieży im. Henryka Łasaka.

Zawody mają na celu propagowanie kolarstwa jako zdrowego trybu życia oraz zachęcenie dzieci i młodzieży uprawiania  sportu. Młodzi kolarze startować będą w 6 kategoriach wiekowych do 12 roku życia, z podziałem na chłopców i dziewczęta.Zapisy do udziału w wyścigu przyjmowane są drogą e-mailową jeszcze do 11 sierpnia br. (czwartek) pod adresem: wyscig.lasaka@gmail.com

Szczegóły wydarzenia i najważniejsze informacje znaleźć można w artykule: Trwają zgłoszenia na Mini Wyścig Dzieci i Młodzieży im. Henryka Łasaka.

Zapraszamy do udziału w tym kolarskim święcie oraz do  kibicowania zawodnikom!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content